Co warto wiedzieć o psach, zanim się jakiegoś przygarnie?

potrzeb psów. Dlatego zwykle dowiadują się oni, w jakich miejscach będą mogli spokojnie spacerować ze swoimi psami i bawić się z nimi w sposób bardzo wesoły bez obaw o reakcje ze strony otoczenia. Takie miejsca mogą znajdować się

Co warto wiedzieć o psach, zanim się jakiegoś przygarnie?

Miejsca na zabawy z psami

Posiadanie psów w mieście może czasami stwarzać różne problemy. Dzieje się tak wówczas, gdy właściciele psów mieszkają w dużych blokach, źle przystosowanych do potrzeb psów. Dlatego zwykle dowiadują się oni, w jakich miejscach będą mogli spokojnie spacerować ze swoimi psami i bawić się z nimi w sposób bardzo wesoły bez obaw o reakcje ze strony otoczenia. Takie miejsca mogą znajdować się na przykład w parkach lub w różnych ośrodkach tworzonych z myślą o psach. W takich ośrodkach nawet najbardziej niesforne psy będą mogły spożytkować swoją energię podczas swobodnej zabawy, a potem spokojnie zachowywać się w mieszkaniu swoich właścicieli. Trzeba bowiem pamiętać, że wszystkie psy pragną pewnej swobody i potrzebują od czasu do czasu pobiegać.


Adopcja opuszczonych psów

Opuszczone psy mogą czuć się bardzo samotne. Na szczęście mogą one liczyć na opiekę i pomoc ze strony prawdziwych fachowców, którzy bardzo kochają różne zwierzęta. Jednak sprawowanie opieki nad opuszczonymi psami może nawet im sprawiać spore trudności. Dzieje się tak wówczas, gdy opuszczone psy są chore lub źle reagują na kontakty z nieznanymi sobie ludźmi. Dlatego potrzebują one szczególnego nadzoru i tego, żeby podchodzić do nich z bardzo dużą wyrozumiałością. W przeciwnym razie ich opiekunom nie uda się do nich dotrzeć. Zdarza się jednak, że niektóre psy zostają zaadoptowane przez osoby chcące pomóc czworonogom. Trzeba przyznać, że stworzenie możliwości adoptowania psa również wymaga sporego zaangażowania ze strony ich opiekunów.


Kilka słów o agility

Agility jest to sport dla psów polegający na tym, że pies jest prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large).

Pierwotnie sport ten zyskał popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Współcześnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Według regulaminu agility, zatwierdzonego przez FCI, nie mogą brać udziału w zawodach psy: chore, z dysplazją, urazami oraz suki ciężarne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Agility



© 2019 http://centrumfinansowe24.com.pl/