Do pracy za granicę

firm transportowych oferuje takie usługi. Zagraniczne kursy busami są czasem organizowane odgórnie, w określonych dniach i godzinach, a czasem na zamówienie większej liczby osób ? na przykład w okresie po świętach, gdzie wyjeżdża

Do pracy za granicę

Zagraniczny przewóz pracowników

Przewóz busami pracowników to jedna z najczęściej spotykanych form transportu osób za granicę do pracy. Nic więc dziwnego, że większość sporych firm transportowych oferuje takie usługi. Zagraniczne kursy busami są czasem organizowane odgórnie, w określonych dniach i godzinach, a czasem na zamówienie większej liczby osób ? na przykład w okresie po świętach, gdzie wyjeżdża naprawdę sporo ludzi. W wielu przypadkach pracownicy sami decydują się na wynajęcie takiego środka transportu, gdyż jest to opłacalne, gdy osób chętnych do skorzystania z busa jest wiele. Jest to dość opłacalne dla pasażerów, gdyż nie muszą się oni koncentrować na jeździe, a mogą jeszcze odpocząć. Co więcej, po dotarciu na miejsce znika dla nich problem auta, które trzeba by gdzieś parkować i tak dalej.


Transport drogowy


Transport drogowy

Transport drogowy ? jedna z gałęzi transportu, w której ładunki i pasażerowie przemieszczają się po drogach lądowych przy pomocy kołowych środków transportu (np. pojazdów samochodowych). Usługi transportowe odbywające się z wykorzystaniem tej gałęzi transportu świadczone są przez przewoźników drogowych.

Do zalet transportu drogowego zalicza się m.in. możliwość dowiezienia ładunku lub pasażera bezpośrednio na miejsce przeznaczenia (wysoka dostępność tzw. zasada ?od drzwi do drzwi?). Natomiast wady to m.in. energochłonność i szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Gałąź ta posiada najbardziej rozbudowaną sieć dróg.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy


Historia ikarusa

Ikarus ? przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji autobusów. Jego główna siedziba mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Autobusy produkowane są w Székesfehérvár. Ikarus należał do 2006 roku do koncernu Irisbus.

W 1913 roku przedsiębiorstwo skupiło się głównie na budowaniu samochodów i podczas I wojny światowej miało spore zyski. W 1927 roku Ikarus wygrał międzynarodowy przetarg i dostarczył 60 krótkich autobusów. Ok. 1933 roku Ikarus zaczął mieć problemy finansowe, przez co przerwał produkcję wielu modeli pojazdów. W 1935 roku przedsiębiorstwo wznowiło produkcję i całkowicie funkcjonowało podczas II wojny światowej. 23 lutego 1949 roku Ikarus połączył się z producentem samolotów Ikarus Gép és Fémgyár Rt.

W 1955 i 1956 roku nowe modele (Ikarus 620, 630 i 31) rozpoczęto sprzedawać w Chinach, Birmie oraz Egipcie. W 1962 roku Ikarus sprzedał za granicą 8000 autobusów. W 1970 roku firma zajęła drugie miejsce na targach Expo w Monako. Dzięki tej nagrodzie pokazała swoją pozycję w Europie. W latach 70.-90. Ikarus eksportował na Kubę autobusy i części zamienne, które były tam wykorzystywane do produkcji autobusów Girón. W 1971 roku przedsiębiorstwo wyprodukowało swój 100 000. autobus, a z każdym rokiem transakcje były coraz większe. W 1973 roku koncern Ikarus stał się czwartym pod względem wielkości producentem na świecie, ale pojawił się problem braku surowców, przez co dostawy znacznie się opóźniały. Największym importerem Ikarusów były Niemcy, lecz po połączeniu NRD i RFN zyski spadły o 10%.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ikarus



© 2019 http://centrumfinansowe24.com.pl/