O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę?

przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku bu

O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Dom energooszczędny - trochę teorii

Dom niskoenergetyczny ? obiekt, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku budynku tradycyjnego wzniesionego zgodnie z obowiązującymi przepisami wartość ta wynosi od 90 do 120 kWh/ (m??rok). Dom pasywny potrzebuje poniżej 15 kWh/ (m??rok).

Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają dobrą izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.

Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).

Stosuje się wyłącznie wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_niskoenergetyczny


Co Kowalski sądzi o oszczędzaniu energii?

Ile jest w Polsce domów, które można zaklasyfikować jako niskoenergetyczne? póki co niewiele. A jakie jest zdanie Polaków na temat oszczędzania energii?

(Źródło: Wikipedia)

47% osób ankietowanych uznaje aspekt finansowy jako największą korzyść z energooszczędnych rozwiązań.
22% osób odpowiada się za ochronną środowiska.
16% uznaje poprawę jakości i komfortu życia jako największą korzyść z zastosowania takich rozwiązań.
12% uznaje pozytywny wpływ na zdrowie jako najważniejszy aspekt energooszczędnych rozwiązań.

Jak widać, najbardziej do wyobraźni naszych rodaków trafia argument finansowy. Świadomość ekologiczna jest u nas ciągle dość niska, nie doceniamy również kwestii własnego zdrowia. Jest to dość przykre, zwłaszcza że koszty budowy domu energooszczędnego (mimo datacji) są ciągle dużo wyższe w porównaniu do tradycyjnej metody budowy.


Jak zaprojektowac ogród?

Wyróżniamy dosyć dużo stylów aranżacji ogrodów. Trudno powiedzieć, który z nich jest obecnie najpopularniejszy - wiele zależy również od tego, jaki jest styl naszego domu. Jeśli to modernistyczna bryła, to ogród powinien być w miarę wierny tej dominancie. Jednak równie dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wtopią się w niewyróżniający się formą architektoniczną budynek. Z innej strony patrząc.

Kreowanie przestrzeni jest bardzo fascynującym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jak nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród był nie tylko piękny, ale także praktyczny w użytkowaniu - przecież nikt z nas nie ma wystarczającej ilości czasu na to, aby zainteresować się projektowaniem ogrodu bardziej poważnie. Dobrze jest jeżeli mamy jakiś pomysł. Jednak urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć kompetentny projektant. W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Wątek jest bardzo wdzięczny do opisania. Inwestując w nasz ogród, w zasadzie inwestujemy w siebie - dobrze zaprojektowany będzie wspaniałym miejscem do odpoczynku - nie tylko biernego, ale także w gronie przyjaciół przy popularnym ostatnio grillu. Piękny ogród to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej. Oczywiście, jeżeli nie posiadamy dużej działki, trudniej będzie nam wszystko dobrze zaaranżować. Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.



© 2019 http://centrumfinansowe24.com.pl/