Uśmiechnij się

j aspekt wizualny, ale nie robią dosłownie nic, by go odmienić. Wśród najczęściej wymienianych wad dominują te związane z uzębieniem. Dlaczego tak wielu z nas ma z nim problem? Okazuje się, że po prostu nie lubimy chodzić do denty

Uśmiechnij się Zainwestuj w swój uśmiech :)

Stomatologia z myślą o uśmiechu

Nasz wygląd w znacznej mierze zależy od nas samych. Niestety na całym świecie ludzie bardzo często narzekają na swój aspekt wizualny, ale nie robią dosłownie nic, by go odmienić. Wśród najczęściej wymienianych wad dominują te związane z uzębieniem. Dlaczego tak wielu z nas ma z nim problem? Okazuje się, że po prostu nie lubimy chodzić do dentysty. Gabinety stomatologiczne kojarzą nam się z bólem, z tej też racji wolimy omijać je szerokim łukiem. Nie jest to wcale postawa godna naśladowania, dlatego też dobrze się zastanówmy, czy przypadkiem nie opłaca nam się zmiana nastawienia? Znajdźmy sobie lekarza stomatologa, który świetnie zna się na rzeczy, od lat prowadzi praktykę i ma całe mnóstwo zadowolonych pacjentów. Wtedy o wiele łatwiej nam będzie się przełamać i zacząć chodzić regularnie na kontrole stanu naszego uzębienia.


Nie każdemu z uśmiechem do twarz

Niestety nie wszystkich matka natura obdarzyła pięknym uśmiechem. Nie wszystkie błędy matki natury naprawi aparat na zęby. Bywa też tak, że zęby tracimy w wypadku, lub w bójce. Jeżeli nasza praca wymaga nieskazitelnego wyglądu (i uśmiechu), to mamy nie lada problem.

Jakie możemy znaleźć rozwiązanie? Jeżeli korzeń jest zdrowy i nienaruszony, może wystarczy nadbudowa. Zawsze jest jeszcze proteza - taka przysłowiowa "sztuczna szczęka", która może dać komfort estetyczny, ale niekoniecznie będzie to trwałym i wygodnym rozwiązaniem.

Są korony - ceramiczne, cyrkonowe. Dość drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne.

Jednak jeżeli uszkodzeniu uległ również korzeń i najlepszy będzie implant stomatologiczny.


Estetycznie - skaling

Skaling - usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni zębów.

Metodami usuwana kamienia nazębnego są:

metoda konwencjonalna - skaler ręczny
metoda mechaniczna - wiertłami typu frez (trudna, rzadko stosowana)
metoda ultradźwiękowa - skaler ultradźwiękowy
metoda dźwiękowa - falami dźwiękowymi z zakresu 6-8 kHz
metoda laserowa - skaler laserowy
metoda chemiczna - z użyciem płukanek, służy jedynie do zmiękczenia kamienia (np. 30% roztworu perhydrolu)potrzebne źródło
piaskowanie - przy pomocy piaskarki usuwa się drobiny kamienia pozostałe już po skalingu

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaling



© 2019 http://centrumfinansowe24.com.pl/